ŞUANDA TRT SPOR İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

TRT SPOR Spor günümüzde en çok takip edilen alanlardan biri, kasıt sadece futbol da değil aklınıza gelebilecek her türlü spor dalı. Bütün spor dallarını takip edebileceğiniz, dünyadaki karşılaşma ve organizasyonları hakkında bilgi edinebileceğiniz ve bu organizasyon ve karşılaşmaları canlı izleyebileceğiniz spor kanalına ağustos 2010’dan beri sahipsiniz. TRT Spor yayına başladığı tarihten itibaren büyük bir başarıya imza atmış aklınıza gelebilecek her dalda yayın yapmış ve hali hazırda ki spor kanalı kalıplarının dışına çıkmıştır. Bisiklet, futbol, voleybol, Formula 1, tenis, engelli sporları, hentbol, atletizm gibi her dalda programları bulunan ve bu dallarla ilgili haberleri aktaran ve de yaptığı canlı yayınlarla spor alanına damga vurmuş bir kanaldır TRT Spor. TRT geleneği olan tarafsızlığı, haberlerde ki doğruluk ilkesi ve kaliteli yayın politikası spor kanalında da yerleşmiş ve bugüne kadar ki başarının temel taşlarından olmuştur. Ülkemizde özellikle rağbet gören futbola hatırı sayılır bir zaman ve de bütçe ayıran TRT Spor PTT 1. Lig karşılaşmalarını her hafta sonu canlı olarak ekrana getirmekte ve bu heyecan fırtınasını televizyonlarımıza, bilgisayarlarımıza getirmektedir.

 

Canlı tv izle ve tv izle üzerinden rahatça ve kaliteli olarak izleyebileceğiniz TRT Spor sadece 1. Ligle de kalmıyor. Futbol coşkusunu Almanya 1. Ligi bundesliga canlı maç yayınları ile sürdürüyor. Dünyaca bilinen Alman takımları ve yıldızlar ekranınızda top koşturuyor. Yapmış olduğu bu tarz büyük yatırımlar hem izleyicilere seyir zevki veren yayınlar kazandırmakta hem de TRT’ye itibar kazandırmaktadır. Londra 2012 olimpiyatlarını da canlı olarak ekrana taşıyan TRT Spor hem atletizm tanıtımına fayda sağlamış hem de milli sporcularımızın yarışların da hislerimize tercüman olmuştur. Sadece atletizmle de sınırlı değil elbet dünyaca ünlü tenis turnuvalarını canlı ve banttan yayınlayarak tenis severlerin beğenisi kazanmış aynı zamanda tenise olan ilginin artışına büyük katkı sağlamıştır. Büyük başarılar kazanan bayan voleybol takımımızı Türkiye TRT Spor sayesinde tanımış ve sevmiştir, çok fazla bilinmeyen ama meraklılarının olduğu bilinen su sporları, kürek yarışları, yüzme yarışları TRT Spor ile ekranlara taşınmış ve dolayısıyla bu dallarla ilgilenen izleyicilerin haklı beğenisini toplamıştır. Kısacası TRT Spor için spor hakkında her şey diyebiliriz. Kaliteli programlar ve hazırlayanları, ilgi çeken canlı yayınları, aradığınız her dalı bulabileceğiniz yayın akışıyla TRT Spor sizin spor kanalınız.

 

SPORUN TÜM RENKLERİ


Günümüzde erkekler kadar kadınların da ilgisini çeken bir aktivite olan spor, hak ettiği değeri muhtemelen TRT Spor kanalıyla almaktadır. Genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk tüm yaş ve cinsiyet gruplarına hitap eden programlara sahip olan bu kanal ile spora ilgisi olan TV izleyicisi için spora ait olan her şeye ulaşmak çok kolay. Üstelik ev konforunda tüm sportif aktiviteler izlenebilmekte, aile bireyleri ile tartışılabilmektedir.


Spor kanalı denilince muhtemelen herkesin aklına, futbol programları gelmektedir. TRT Spor kanalının yapımları arasında hatırı sayılır bir yeri olan futbol programlarında, maç özetleri, geçmiş yıllara ait maç istatistikleri hatta yarışmalar bulunmaktadır. Süper Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig maçları hakkında, konusunda usta isimler ile değerlendirmeler yapılmakta, sporun tatlı rekabeti her an görülmektedir. Nostaljik yapımlar ile üç büyüklerden mahalle takımlarına kadar tüm futbol kulüplerinin sahalarında yaşanmış olan komik, acı ve tatlı anılar izleyici ile buluşurken, yüzlerde tebessüm oluşturmaktadır. Bir spor kanalının olmazsa olmazlarından olan canlı maç yayınları da yine futbol severler ile ev sıcaklığında buluşmaktadır.

 

Canlı maçların yanında Türk ve dünya futbol tarihine geçmiş maçlar da bazı zamanlarda yayınlanabilmektedir. Aynı şekilde, basketbol, voleybol, tenis, yüzme, boks, güreş maçları başta olmak üzere tüm spor dallarına ait yayınlar bulunmaktadır. Motor sporları, yüzme sporları, Uzak Doğu dövüş sporları, halter, yelkencilik ve daha fazlası TRT Spor kanalının geniş yayın yelpazesinde yer alan spor dallarından bazılardır. Olimpiyat müsabakalarını TV izleyicisi ile buluşturan TRT Spor kanalı, bu yönüyle de binlerce kilo metre uzakta yapılmakta olan olimpiyat yarışlarını ev ortamının sıcak havasında izleme imkânı vermektedir. Engelli sporcuların karşılaşmaları da engelli sporları kategorisinde izleyici ile buluşmaktadır. Unutulmaz spor olaylarına ait yapımlar ise izleyici tarafından beğeniyle izlenmektedir. Spora dair en güncel bilgiler, en son haberler yine bir spor kanalına yakışır şekilde en hızlı haliyle izleyiciyle buluşmaktadır. Dünya liglerine ait maçlar da yayınlanmakta, TV izleyicisi sadece ulusal değil, uluslar arası spor camiasını da takip etmiş olmaktadır.


Sporun ve özellikle basketbol ve futbol gibi erkeklerin daha çok ilgilendiği dalların, toplumun tüm kesimine hitap eden programlar ile evlere gelmesinde büyük rol sahibi olan TRT Spor kanalı ile maçların en eğlenceli halleri TV izleyicisi ile buluşmaktadır. Ülke ve dünya genelinde yapılan maçlar, olimpiyatlar sıkı bir şekilde takip edilebilirken, insanların spor alanında genel kültürleri artmakta, değişik sporları gören gençler arasında bu sporlara eğilim görülmektedir. Çünkü konusunda uzman sporcular tarafından, ilgili spor dalları doğru ve etkili bir şekilde anlatılmakta, soru işaretleri silinmektedir. Gençler belki de hiç bilmedikleri ya da yanlış bildikleri bazı alanlara, TRT Spor kanalının kapsamlı ve gerçekçi yayınları ile yönelmektedirler.