ŞUANDA TRT OKUL İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

TRT OKUL

            TRT okul, 2011 yılında kurularak bu günün çocukları, yarınların bireyleri düşüncesiyle bakılıp, en iyi şekilde onları tv izlemeden faydalandırma, izlerken hem eğlenme hemde öğrenmeyi amaçlamış bir yayın kanalıdır. Programların akademik destek almasıyla çocukları eğitmeye yönelik yayınlar yapmayı hedeflemiş ve bunu başarmış bir kanaldır. TRT okul sadece çocuklara değil, yetişkinlere, bilgi ve öğrenmeye önem vermiş her yaştan insana hitap etmektedir. TRT’nin hazırladığı programların içerikleri anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, spor eğitimi, sanat ve kültür, sosyal güvenlik kurumu, hasta hakları, vatandaşlık hakları gibi eğitici ve öğretici konulara yer vermiş ve bunların programlarını yayınlamıştır ve halada yayınlamaktadır.


TRT okul ile eğitim, kültür, müzik, sanat, eğlence ve derslerden haberdar olabilirsiniz. Tv izlemeyi seven ve hem keyif alıp hemde verimli zaman geçirmek isteyenler için TRT okul kanalı ve programları bir numaralı tv kanalıdır. Tv’den takip edilebileceği gibi internet sitesinden de anında her bilgiyi öğrenebilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinden daha çok kişiye bu bilgileri ulaştırabilirsiniz. Yayın akışıyla sevdiğiniz programların gününü ve saatini bilir, nelerin yayınlanacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Canlı yayında olan programı internet üzerinden izleyebilirsiniz hatta programlara abone olabilirsiniz. Video kütüphanesinden dersler ve konuları hakkında anlatımlı videolara erişebilirsiniz. En çok beğenilenler bölümünden eğitim ve eğlence adına kişilerin en beğendikleri yazılardan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca en çok okunan kitapları öğrenebilir, belgesellerden ve ödüllerinden haberdar olabilirsiniz.


TRT okul tamamiyle sizlere ülkemizden bilgiler vermekte ve bu bilgileri sizlere ulaştırarak daha da verimli zaman geçirmenizi sağlamaktadır. Web dergi, blog, kütüphane, podcast gibi bilgilerin dökümanlarına, yazılarına ve videolarına ulaşabileceğiniz çok çeşitli imkanlar sunmaktadır. Tv karşısında boş vakit geçiriyorum demek TRT okul kanalıyla son buluyor. Güncel tüm olayları, eğitim ve öğretim içerikli dersleri sizlerin evlerinize ulaştırmaktadır. Bunun yanında her yeni bilgiyi sizlerle paylaşmakta sizi hem akademik eğitimden hemde yaşamdan bilgilerle aydınlatmayı görev bilmektedir. Programlarla sizlere hitap eden ve önemli olan yorumları sizlere ulaştırmaktadır. Çocukların gelişimi için bilgi çok önemlidir. Aydın bir gelecek için bizlerin ve günümüz çocuklarının iyi yetiştirilmesi bizlerin geleceği onların geleceği için apayrı bir önem taşımaktadır. Bu yüzden okul eğitimin en güzel şekilde verildiği yerler olduğundan bunu televizyona taşımak ve artık tv sayesinde herkese ulaşmak için en güzel yol TRT okul kanalıdır. Derslerin en iyi şekilde verilmeye çalıştığı, okulu aratmayacak niteliklerde eğitim verildiği, yeni bilgiden haberdar olunabileceği kanal TRT okul kanalıdır. Bizlerin ve çocukların daha iyi bilgilenmesi ve kendini geliştirmesi için tv ekranlarında sizlere bu hizmeti vermekteyiz. Tv izlemeyi yararlı hale getirmeye çalışmakta ve izleyenlerin beğenisiyle, izleme oranlarıyla bunu başardığımızı görmekteyiz. Yarınlara ışık tutmak için TRT okulu tercih edin.