ŞUANDA TRT MÜZİK İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

MÜZİĞİN TÜM GÜZELLİKLERİ
Akşamları yoğun bir iş gününün ardından eve gelindiğinde, hemen herkesin istediği bir şeydir tanıdık ezgileri dinlemek. Evde geçirilmek istenen bir tatil gününde TV izlerken kulaklarının pasını silmek isteyenler için de iyi bir alternatif olan TRT Müzik kanalı, yurdumuzun en sevilen ezgilerini, klasik Türk musikisinin en güzel eserlerini severek dinleyicisine ulaştırmaya devam etmektedir. Müzik adına olabilecek pek çok programı bünyesinde bulunduran TRT Müzik kanalı, kendine sadık sayılabilecek TV izleyicisi edinmeyi başarmıştır.


TRT’nin en çok izlenen kanallarından olan TRT Müzik, her tür dinleyiciye hitap edebilecek zenginlikte yayın akışı sağlamaktadır. En çok ilgi gören programların başında, bugünün orta yaşlı insanlarını yıllar öncesine götüren unutulmaz şarkıların dinletildiği yapımlar gelmektedir. 45’lik adıyla anılan plaklardan, 70’li yılların en gözde şarkılarına kadar gerek gazinoların gerekse Yeşilçam filmlerinin vazgeçemez müzikleri arasına girmeyi başarmış eserlerin yayınlandığı bu programlar ile geçmiş yolculuk yapılırken, nostaljik bir hava yaşanmaktadır. Klasik müzik dinleyicilerine hitap eden yayınlar yanında, enstrümantal eserlerin yayınlandığı programlar da yine TRT Müzik kanalının en beğenilenleri arasında yer almaktadır. Güncel kliplerin yayınlanmasının yanında dünya müzik listelerinde ve kanallarında üst sıralarda yer alan kliplerin de yayınlanması, bu kanalı TV izleyicisi için daha renkli ve bol alternatifli hale getirmektedir. Çeşitli müzik haberleri, konser programlarının tarihleri, sanatçılar ile gerçekleştirilen söyleşiler ile TV izlemek sosyal aktivite ajandasına sahip olmak gibi bir durum haline getirilmiş olmaktadır.

 

TRT Müzik kanalı denilince akla gelen yapımların başında Anadolu ezgilerinin bulunduğu Türk HALK Tv Müziği içerikli olanlar gelmektedir. Radyo sanatçıları ve popüler HALK Tv Müziği sanatçıları tarafından seslendirilen eserlerden oluşan çeşitli programlar ile en seçkin ezgiler canlı söylenmektedir. Bir bağlama sanatçısı ya da Karadeniz yöresine özel Kemençe sanatçısını, aynı özen ve kalitede yapılmış olan yapımlar ile izlemek ve elbette dinlemek mümkündür. TRT Müzik kanalının yine en sevilen yapımlarının içinde Türk Sanat Müziği dinletileri gelmektedir. Gerek koro gerekse solo şeklinde yorumlanan TSM eserleri, tüm dinleyici grupları arasında hatırı sayılır bir değer taşımaktadır.


TRT radyo sanatçılarının en başarılı yorumları ile yeniden canlanan tüm şarkılar, TV izleyicisi için bazı zamanlarda terapi yerine geçebilmektedir. Klasik ve popüler müzik dünyasının usta isimlerini dinleyiciler ile buluşturan TRT Müzik kanalı, kültürel değerlere sahip çıkıp yeni nesillere klasik müzik kavramını sevdirirken, çağdaş dünyanın de gerisinde kalmayan bir duruşa sahiptir. Türk Sanat Müziği, Türk HALK Tv Müziği, Türk Pop Müziği, Hafif Müzik, Klasik Müzik ve dünya müzikleri kategorilerinde pek çok değişik yapıma imza atılırken, her çeşit dinleyiciye hitap edilmiş olmaktadır. TRT Müzik bu çizgisiyle her yaş ve eğitim grubuna, her sosyal ve ekonomik sınıfa uygun programlar yapmakla, müzik ve insanı birleştirmiş olmaktadır.