ŞUANDA TRT ÇOCUK İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

TRT ÇOCUK Dünyanın en güzel yaratıkları çocuklar, bizim çocuklarımız. Onlar için her türlü fedakârlığa katlandığımız, gözümüzden sakındığımız çocuklarımız. Şüphesiz ki her anne baba çocuğunun iyi yetişmesini ister, bu iyi disiplin ve eğitim küçük yaşlardan başlamaktadır ve televizyonun çocuğun gelişimi üzerinde çok büyük etkileri vardır. TRT Çocuk bu konuda bulabileceğiniz en güvenilir kanal. Çocukların dürüst, ahlaklı, çağdaş olarak yetişmesini öngören, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayıcı programlar içeren bir kanaldır. Bütün yaş gruplarının ilgisini çekecek programlar hazırlayarak her yaş grubuna ulaşmayı hedeflemiş ve bunda da başarılı olmuş bir kanaldır TRT Çocuk. Çocukların izleyeceği şeylerin sadece çizgi film ya da animasyonlarla sınırlı kalmaması adına, daha bilimsel yaklaşımlarla çocuklar için müzik, spor, kültür ve yarışma programları hazırlanmış ve pedagogların süzgecinden geçerek yayına konulmuştur. Çocukların zekâ gelişimlerinin yanı sıra el becerilerinin de gelişmesi adına çeşitli programlar hazırlayan TRT, çocukları hayata hazırlamak adına da güzel işler çıkartmaktadır. Her programın çocuklara bir öğretisi olması amaçlandığından çok titiz çalışmalar sonucunda yayına sunulmaktadır. Ham ve her türlü bilgiye açık olan beyinlerin var olduğu düşünülerek ve çocuklar adına profesyonel yardımlar alınarak hazırlanan animasyon ve programların çocuklar tarafından beğenilmesi yapılan işin ne kadar iyi olduğunun kanıtı olsa gerek.

 

Eğlenerek öğrenmenin çocuklar üzerindeki etkilerini bilerek oluşturulan programlarda çocuklarımıza kültürümüz ve dilimizi anlatan programlar yaparak Türk kültür ve ananelerini öğretmeyi hedefleyen bir çocuk kanalı sıfatını kazanmıştır. Küçük yaştan saygı ve sevgi öğelerini öğrenen çocuklarımızı geleceğin saygın insanları yapma yolunda TRT Çocuğun yeri küçümsenemeyecek kadar fazladır. Lisans haklarına özen göstererek bu konuda da örnek kanal olan TRT Çocuk yarattığı karakterlerle çocukların dünyasında ve ticari hayatta yer etmiştir. Uzun yıllardır eksikliği hissedilen çocuk kanalı ihtiyacını karşılayan ve bu konuda büyük yol kateden kanal kaliteli programları ve kaliteli yayınlarıyla haklı bir tebrik kazanıyor. Canlı tv izle ve tv izle üzerinden de izlenebiliyor olması çocuklarımız nerede olursa olsun TRT Çocuk izleyebilecekleri anlamına geliyor ki bu izleyici için büyük bir kolaylıktır. İyi bir nesil yetiştirmek için televizyonun etkisi ne kadar büyükse TRT Çocuğunki de o kadar büyüktür.

 

TRT ÇOCUK

 

            2008 yılında önce deneme yayınıyla daha sonradan normal yayınla çocuklara onları eğlendirecek ve sevdirecek programları yayınlamaktadır. Birbirinden renkli çizgi filmler, yarışmalar ve çizgi filmler yayınlamaktadır. İstiklal Marşı ile sabah 06:25’te yayına başlayıp akşam 21:00’da yayını bitirir. Yayın saatleri dışında TRT okul yayınlamaktadır. Ayrıca Türkiye’de ilk çocuk kanalıdır. Çocukların bilgi darcığını geliştirmek ve onları bilgilendirmeki bilgilendirirken hoşça vakitlerini sağlamak, onları eğlendirmek için birbirinden renkli programlarıyla TRT çocuk kanalı hizmetinizdedir. Tv izlemeyi eğlenceli ve verimli hale getirmek, yarının bireyleri olacak çocukları aydınlatmak ve güldürmek için, onlara bilgi aşılamak için yayınladığı programlarıyla ebevynlerinde memnun kalacağı yayın kanalı TRT çocuk kanalıdır.


Günümüz çocuklarının teknolojiye olan merakları ilede internet sitesinden rahatça hem siz ailelerin hemde çocukların takip edebilecekleri şekilde hazırlanmış olan sitede TRT çocuk kanalıyla ilgili istediğiniz her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Programlara, programların içeriklerine ve yayınlanan yeni bölümleri hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Yayın akışını takip edip çocuğunuzun tv izleme saatlerini ayarlayabilir, onların sevdiği programların ne zaman olduğunu ve hangi saatte öğrenebilirsiniz. Nasıl izleceği hakkında çocuğunuzu bilgilendirir, internet sitemizden kendisinin bizzat öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz için oyunlar hazırlamış ve internetten de hem eğlenip hemde öğrenebilmesini sağlamaya çalışmaktayız. Gönül rahatlığıyla çocuğunuza bu oyunları oynatabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız ebevyn bölümüyle sizler ve çocuklarınız için yararlı olacak, verim alabileceğiniz bir bölüm hazırlamış bulunmaktayız. Üye olabilir en yeni haberlerden, dizilerden ve istediğiniz herşeyden anında haberdar olabilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinden takip edebilir, çevrenizle paylaşabilirsiniz.

 

TRT çocuk kanalının özel çıkardığı dergiye abone olabilir, her ay farklı eğlenceli ve çocuğunuza yönelik içeriklerle onların eğlenmesini ve aynı zamanda öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Yayınlanmamış ama yayınlanmaya başlayacak olan programlar hakkında bilgi alabilir, hangi saat ve günlerde yayınlanacağından haberdar olabilirsiniz. Güncel olaylardan ve dergilerin haberlerinden bilgi alabilirsiniz. Duvar kağıtları, ekran koruyucularından seçip en beğendiğinizi kullanabilirsiniz. Canlı yayında ne olduğunu ve neyin yayınlandığını internet sitesinden izleyebilir, ayrıca yardım bölümünden istek veya önerilerinizi, sormak istediğiniz ve merak ettiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. En çok beğenilenleri öğrenebilirsiniz. Programların hangi yaş sınırlarına hitap ettiğini öğrenebilir çocuklarınızın yaş sınırına göre hangi programları izletip, izletmeyeceğinize karar verebilirsiniz.


Tv izlemeyi daha verimli hale getirmek için, çocuklarınızın tv karşısındaki saatlerini onlara fayda sağlayacak ve eğlendirecek şekilde geçirmelerini sağlamak için TRT çocuk kanalını tercih edin. Siz çocuklarını düşünen değerli ailelerin düşüncesiyle yola çıkarak çocuklara en verimli zamanlarını hem öğretici bir yandanda onları sıkmadan öğretici programlar hazırlamakta ve en az sizin kadar özenerek ve titizlikle bu programları yayınlamaktayız. Sizlerinde gülebileceği ve çocuklara eşlik edebileceği, ailecek çocuğunuza fayda sağlayabileceğiniz bu programları izleyebileceğiniz yayın kanalı olan TRT çocuk, herşeyi sizler için düşünmüştür.