ŞUANDA TRT Avaz İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

TRT Avaz Dünya ve Türkiye gündemini takip etmekte zorlanıyor musunuz, sürekli değişen gündem, anlık son dakika haberleri gerçekten takibi zor bir şey. Tabi birde bu haberlerin doğruluğu çok önemli işte TRT-Avaz bu konuda sizin tüm isteklerinize karşılık verebilecek güçte bir yapıya sahip. Bir devlet televizyon kanalı olmasının verdiği avantajla her habere anında ulaşabilmeniz mümkün. Ne yazık ki bu kanala kavuşmak için 2010 yılının mart ayına kadar beklemek zorunda kaldık. Yayın hayatına başladığı günden beri tarafsız ve doğru haber verme uğraşında olan tecrübeli ve yetenekli kadrosuyla bize dünyanın haberini vermektedir. Dünya ve Türkiye gündemi, spor, ekonomi, sağlık, kültür, sanat ve belgesel programlarıyla hayatınıza haberin yanı sıra renk ve bilgi katmayı hedefleyen bir kanal TRT-Avaz. Ekonomik değerlerin anlık değiştiği günümüzde borsa ve diğer ekonomik değerleri takip etmek çok kolay, aynı zamanda yapılan değerlendirmeler siz izleyenlere yön ve fikir vermesi açısında da gayet güzel. Ekonomiye ait tüm verileri bulabileceğiniz TRT-Avaz aynı zamanda gün boyu gündem içerisinde olan en ufak detayı bile kaçırmadan sizlere bildirerek sizlerin bihaber olmamasını sağlamaktadır. Günlük haberler içerisinde sporda olan gelişmeler de anında aktarılarak ve spor haberlerinin kritiği yapılan programlarla desteklenerek sporsever izleyicilerin de doğru haberlere ulaşması sağlanmaktadır. Bir haber kanalı olmasına rağmen hazırlanan belgeseller ile hayatın renklerini, bazen acılarını, mucizelerini, geleneklerimizi bizlere aktarmaktadır. Sadece haberle boğulmamak için hazırlanan bu güzel belgesel ve programlar sayesinde hayatın karamsar haberleri içerisinde bir soluk almak mümkün olmakta. Haberlere ulaşmanın daha doğrusu dünya ya ulaşmanın bu kadar kolay olduğu bir kanalı izleyebilmek için televizyon başına ya da internette tv izle ya da canlı tv izle başına geçmeniz yeterli olacaktır. İşte dünya gözlerinizin önüne serildi bile. Son teknoloji ile donatılmış stüdyoları, işini severek ve beceri ile yapan personeli ile TRT-Avaz gerçekten bizlere haber sunuyor. Spor, ekonomi, kültür, gündem ilginizi ne çekiyorsa hepsi elinizin altında.

 

TRT ciddiyeti, TRT tarafsızlığı ve TRT doğruluğu altında dünyayı işitmek istiyorsanız doğru yerdesiniz, TRT-Avazdesiniz. TRT-3 TRT’nin yapı taşlarından birisidir TRT-3, 1989 yılında yayın hayatına başlamış geçen zaman içerisinde içeriği değişikliklere uğramış olsa da ülkemizdeki ilk kanallar arasındaki yerini korumaktadır. TRT ciddiyeti ve çalışkanlığını üzerinde taşıyan kanal bir kamu kuruluşu olması itibariyle de izleyicilerine güven vermektedir. İçeriğinin zaman içerisinde değiştiğini söylemiştik, ilk yayına başladığında siyaset ağırlıklı güncel konulara değinen kanal zaman içerisinde siyaset yüzdesini arttırarak Türkiye Büyük Millet Meclisin deki oturumları yayınlayarak HALK Tvımızı ülke siyasetinin içine sokmayı başarmıştır. Son dönemde ise spor ağırlıklı yayınlar yaparak bir spor kanalı gibi hizmet vermektedir. Sporun her alanından haberlerin yer aldığı programlar sayesinde ilgi alanlarına göre izleyici kitlelerine cevap vermektedir. Ülkemizde büyük rağbet gören ve çok büyük bir izleyici kitlesine sahip olan futbol dışındaki basketbol, voleybol, tenis, bisiklet, Formula 1 gibi pek çok spor dalında haber ve programlar yaparak ülkemizde bu spor dallarının da sevilmesini ve izleyici bulmasınız sağlamıştır. Tarafsız yorumları, doğru analizleri ve takdire şayan canlı yayınlarıyla sizlere spor konusunda büyük tat verebilecek bir kanaldır. Çoğunuzun ilgisini çekmemiş olsa da Formula 1 yarışlarını yıllardır canlı yayınlayarak Türkiye de büyük bir Formula 1 hayran kitlesi oluşturmuştur. Kendinizi yarışın içerisindeymiş gibi hissetmenizi sağlayacak görüntü kalitesi, kamera açıları ve mükemmel ses kalitesiyle bu konuda kendini ispatlamış bir kanaldır TRT-3. Dünyanın birçok ülkesinden milyonlarca insanla aynı anda izlediğiniz Formula 1 yarışlarının hazzına varmanız için aradığınız her şeyi burada bulabileceksiniz. İsterseniz yarışları TRT-3’ü web üzerinden yayınlayan canlı tv izle ve tv izle sitelerinden de izleyebilirsiniz. Kısacası Formula heyecanını her an yaşayabileceksiniz. Ülkemizde çok rağbet görmeyen sporlar arasında olduğu sanılan tenis TRT-3 ün tenis turnuvalarını yayınlaması ile takipçi sayısını katlayarak takip edilen bir spor haline getirmiştir. Dünyaca ünlü turnuvaları ekrana getiren kanal aynı zamanda dünyaca ünlü tenisçileri de bizlerle buluşturmuştur. Artık sokaktan geçen her hangi biri bile ünlü bir tenisçinin adını biliyor konuma geldiyse bunda TRT-3 ün katkısı yadsınamayacak kadar büyüktür. İşte TRT farkı da burada başlamaktadır.

 

HABERİN HIZLI HALİ


Türkiye’nin ilk ulusal kanallarını izleyiciyle buluşturan TRT, yıllar öncesine bakıldığında ana çizgi olarak haber sunulan bir yayın akışına sahip olmaktaydı. Zamanla televizyon dünyasının renklenmesi, rekabet ortamının oluşması, TV izleyicisinin çeşitli ihtiyaçları göz önüne alınarak değişik yapımlar televizyon ekranlarından evlere ulaşmaya başlamıştır. Bu ortamın içinde haber bültenleri için ayrı bir kanal oluşturma ihtiyacı pek çok yayın kuruluşu için zaruri olmuştur. İşte bu haber kanallarından biri olan TRT Avaz, TV izleyicisi için ilk tercih edilen haber kanallarından biri olmuş durumdadır.
Dünya’nın içine bulunduğu durum gereği, doğru ve hızlı haber sunma gerekliliği tüm yayıncıların ilk hedefi haline gelmiş durumdadır. Çeşitli savaşlar, ekonomik krizler, sosyal olaylar, gelişen dünyanın gelişen sorunları, artık tamamen küreselleşme sürecinde olan ülkelerin birbirleri hakkında haber değeri taşıyan gelişmeleri takip etme gerekliliği gibi pek çok unsur, haber kanallarını önemli bir konuma getirmiştir. Çok çeşitli bir duruma gelmiş olan televizyon yayınları arasında, haber programlarına ulaşmak isteyen izleyiciler için karmaşık bir ortam oluşmuştur.

 

Bu ihtiyaçtan kaynaklı olarak, dünya televizyonlarına da bakıldığında, sadece haber niteliği taşıyan yayınlardan oluşan yapımları bünyesinde barındıran kanalların sayısı çok fazladır. Bu durum elbette sürekli değişen dünyanın gerisinde kalmama amacını taşımaktadır. Aynı şekilde TRT Avaz kanalı da bu gelişmelere ek olarak belki de daha fazla olarak Türkiye’nin gündemini oluşturan olayları ekranlara taşımaktadır. Dünya genelinde yaygın ofisleri ve ekipleri ile olabilecek en hızlı şekilde gelişmeler TV izleyicileri ile buluşturulmaktadır.

 

Geçmişteki kimliği ile Türk TV izleyicisi için ayrı bir önemi ve güvenli kimliği olan TRT kanalları arasında, gelişmelerden haberdar olmak isteyen herkes için en güncel ve doğru haberin kaynağı olan TRT Avaz kanalında çok çeşitli gündem maddelerine değinilmektedir. Dünyanın şu an birinci gündem maddesi olan ekonomi ile ilgili gelişmeler ayrıntılı olarak sunulmakla beraber, çeşitli programlar ile konusunda uzman kişiler ile tartışma ortamında ekonomik gelişmeler değerlendirilmektedir. Aynı şekilde spor ve magazin haberlerinin sunulduğu programlar ise bir haber kanalının olmazsa olmazları arasında bulunmaktadır. Sağlık, çevre ve bilim ile ilgili haberlerini yine en hızlı şekilde izleyici ile buluşturan TRT Avaz, kısa haber özetlerinin verildiği bültenler ile de kısıtlı zamanlarda TV izleyebilen kişiler için haber kaynağı olmaktadır.


TRT Türk, Türk kültür ve geleneklerinin incelendiği kültürel belgesellerin yanı sıra, dünya ülkelerinin çeşitli yönlerden ele alındığı programları ile de değişik türlerde yayınlar yapmakla, her yaştan ve konumdan olan izleyiciye hitap edebilen bir kanaldır. Türkiye, yurtdışında yaşayan Türkler ve tüm dünya ülkelerini ilgilendiren siyasi, ekonomik ve güncel gelişmeleri hızlı ve doğru şekilde TV izleyicisi ile buluşturmaktadır. Çok seçeneği olan haber kanalı izleme kategorisinde, muhtemelen en çok izlenen kanal olmaktadır.