ŞU ANDA TRT 1 İZLE ME SAYFASINDASINIZ !

 

TRT 1 Ülkemizde birçok ulusal ve yerel televizyon kanalı yayın yapmakta, haber kanalları, çocuk kanalları, alışveriş kanalları, genel yayın yapan kanallar, belgesel kanalları, ekonomi kanalları gibi yayın konuları ayrılmış kanallar ve genel program yayınları yapan kanallar bulunmakta. Çok büyük izleyici sayısına ulaşan televizyon dünyasında tabi ki seçicilik izleyenlere kalıyor. Televizyon deyince akla ilk gelen kanal TRT-1 olsa gerek. Bir kamu kuruluşu olan TRT’nin ilk göz ağrısıdır TRT-1. Yayın hayatına 1968 de deneme yayını yaparak başlayan TRT daha sonra ilk sürekli yayınını yapmaya 1970 yılında başlamış ve günümüze kadar her türlü gelişimi yaşayarak gelmiştir. Aslına bakarsanız TRT-1 TRT’nin değil Türkiye’nin ilk göz ağrısıdır. Aile kanalı diye tabir edebileceğimiz TRT-1 izle de kültürden spora, dizilerden eğitime, eğlenceden habere kadar çok geniş bir program çeşitliliğine sahiptir.

 

Ana haber bülteni ülkemiz de en çok izlenen haber bülteni koltuğuna oturmuştur. Doğru, tarafsız, ilkeli habercilik anlayışını izleyen TRT ana haber bülteninde Türkiye’nin ve dünyanın nabzını tutarak bizleri haberdar etmektedir. Sadece haberdar etmekle kalmayıp kültürel programlar hazırlayarak bizlere eskimiş ve unutulmak üzere olan kültürel değerlerimizi hatırlatmakta, ulusal tarihimizi irdeleyerek tarihsel kısa belgesellerle tarih bilgilerimizi yenilemektedir. Dizilerde günümüzde izleyicilerin müptelası olduğu, kanalların reytinglerini tavan yaptıran programlardır. Seviyeli, kaliteli, izleyiciyi tatmin eden ve iyi oyuncu kadrolarından oluşan TRT dizileri sizleri ekrana bağlamak için yeterli gelecektir. Bazen sizleri gülmekten kırıp geçiren bazense elinize bir mendil almanızı gerektirecek kadar dramatik diziler sizleri hayatın gerçekleri ile yüz yüze getirecektir. Sinemasız bir yaşam ve televizyon kanalı düşünemeyenlerdenseniz TRT sizin için de doğru adres. Klasik Türk filmleri, yeni ve nostaljik yabancı filmler, western filmleri gibi değişik kategori ve tarzda filmleri TRT-1 de izleyebilmeniz mümkün. Özellikle %99,9 gibi mükemmel bir çekim yüzdesiyle bu filmleri ülkenin her yerinde izleyebilmeniz mümkün. İsterseniz internet üzerinden de izleme şansına sahipsiniz, tv izle ya da canlı tv izle sitelerinde TRT-1 i kesintisiz ve yüksek kalitede izleyebilirsiniz. Sonuç itibariyle Türkiye’nin en eski kanalından bahsediyoruz, en eski ama kullandığı teknoloji en yeni. Kısacası iyi bir televizyon kanalı izlemek için kumanda dan TRT-1 i seçmeniz yeterli olacaktır.

Türkiye’nin televizyon kanalı dendiğinde akıla ilk gelen isim olan ve yıllardır en kaliteli yayın akışını sürdüren TRT 1;  01 Mayıs 1964 yılı itibariyle kurulan bir kuruluştur. En saygın programların yayınını yıllardır hiç sekteye uğratmadan gerçekleştiren nadide bir kanal olmanın gururunu daima yaşıyor ve siz değerli seyircilerine de yansıtıyordur. 31 Ocak 1968 yılında radyo yayıncılığından ilk görsel yayın olarak kabul edilen görüntülü yayına başlangıç gerçekleştirilmiştir. Siyah- beyaz sağlanan bu deneme yayınından sonra büyük bir çağ atlanmıştır ve 31 Aralık 1981 yılında hafif ton farkları yaşanmaya başlanıp, 1984 yılından sonra tamamen renkli yayına geçilmiştir.

            TRT 1, yayınladığı her program ile daima aile yapısına ve etiğe uygunluk sağlamıştır. RTÜK kuruluşundan muzdariplik yaşamayan hemen hemen tek kanaldır. Her sabah günlük yayın akışında İstiklal Marşımıza yer vererek yayınını başlatır ve gün içerisinde bizlere faydalı birçok programı sunar. 24 saatlik zaman diliminde düzenli olarak ekonomiden, dünyadan ve üzerinde yaşadığımız ülkemizden çeşitli haberleri paylaşarak günlük hayatın temposuna kapılarak soyutlaşmamızı engeller. Verdiği en son bilgiler ile hepimizin hayatın akışıyla yakından ilişkili olmamızı sağlar. Güncel ve sosyal haberler haricinde özellikle spor ve ekonomi programlarına yer veriyor oluşu ekonomi, spor ilgisi olan binlerce seyirciyi kendisine odaklamasının en başarılı yoludur. TRT bünyesi biz yetişkinler haricinde çocuklara da ilgi gösteren ve önemseyen bir kanaldır. Kendi adları ile çıkarmış oldukları çocuk dergilerinin haricinde kanalda sundukları yayın sayesinde binlerce çocuğa çizgi film ve eğlence programı sunmaktadırlar. En seçkin çizgi filmler çocuklarınızın hayal dünyasını ve yaratıcılığını geliştirirken aynı zamanda hem kaliteli vakit geçirmelerini hem de sizlerin tasvip etmediği birçok farklı faaliyetten uzak durmalarını sağlamaktadır. İnternet üzerinde TV izle seçeneği ile de kanala ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu TV izle yönergesi ile dilerseniz TRT 1 canlı yayın akışına, dilerseniz arşivlenmiş geçmiş yayın akışına bağlantı sağlayarak TV izle faaliyetinizi gerçekleştirebilirsiniz. TRT 1 bünyesinde gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması açısından da kanalın gurur verici yönü ortaya çıkmaktadır. Birçok birinciliği HALK Tvına yayınlamanın ve sevinçlerine ortak olmanın verdiği keyifle yıllardır başarılı bir şekilde yayın akışlarını sürdürmektedirler. Yayının en vazgeçilmez programlarından birisi olan yarışma programları sizlere vaktinizin nasıl geçtiğini hissettirmeyecek en eğlenceli programlardan birisidir. Tıpkı diğer yayınlarının olduğu gibi yarışma programlarının da ailece seyredilebilir oluşu en tercih edilen program olma özelliği kazandırmaktadır.

            Kişilerin tüm insani yaşamlarına ve tercihlerine olduğu gibi saygı duyan TRT 1 dini açıdan veya manevi açıdan toplumsal değer statüsüne giren hiçbir bağlamda aykırılık göstermeyen, ön yargısız bir kanal olma vasfını hiçbir zaman elden bırakmamıştır. Özellikle şiddet vurgulaması, etik değerlere zarar vererek seyirci popülâsyonunu sarsacak hiçbir yayın içermemektedir. Kişisel ve toplumsal hiçbir değeri yok saymayan bu kanal, yıllardır en iyi olmayı başarmıştır.