ŞU ANDA STAR TV İZLE ME SAYFASINDASINIZ !

 

STAR TV Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olarak, Magic Box Star 1 adı ile Ahmet Özal ve Cem Uzan ortaklığıyla kurulmuştur. Almanya üzerinden 5 Mayıs 1990 tarihinde test yaınına, 4 Ağustos 1990 tarihinde ise normal yayına başlamıştır. 14 Şubat 2004 tarihinde Uzan Grubu'na ait tüm şirketlere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun el koymasıyla kısa bir süre devletin eline, 26 Eylül 2005'te düzenlenen bir ihaleyle de Doğan Medya Grubu bünyesine geçmiştir. UEFA Şampiyonlar Ligi'ni Türkiye'de, organizasyon kurulduğundan beri Star TV yayınlamıştır ve bu ligin yayın hakları 2015 yılına kadar Star TV'ye aittir. 1991–2002 yılları arasında sinema filmlerini “Parliament Cinema Club” sponsorluk adı altında yayınlamıştır.

 

Doğuş Yayın Grubu'na geçtikten sonra yayın içeriğinde değişiklikler yapan Star TV, yayınladığı programlarda da değişiklik yapma yoluna gitti. Diğer ulusal kanalların yayın politikasının dışında yayın yapmayı hedefleyen Star TV, ABC’nin Türkiye sürümü olmayı planladıklarını açıkladı. Programları arasında; İnsanlar Âlemi, Eyvah Düşüyorum, Benzemez Kimse Sana, Ayşe ile Alişan, Büyük Risk, Süper StarLife, Melek, Star Haber; Soframız ve 2012–2013 sezonunda yeni başlayacak olan Acun Ilıcalı Star’da programlarıyla yayın hayatını devam ettirmektedir. “Eyvah Düşüyorum” isimli bilgi yarışmasıyla ekranlara tekrar merhaba diyen Eser Yenenler’in sunuculuğunda yayınlanan programda yanlış cevaplar düşürürken ayakta kalan 500.000 TL’yi kazanıyor. Muhteşem Yüzyıl, İşler Güçler, Sudan Bıkmış Balıklar, Küçük Hesaplar, Evlerden Biri, Hayatımın Rolü, Çıplak Gerçek, Dallas, Behzat Ç., İffet, Beni Affet, Bir Erkek Bir Kadın sevilen dizileri arasında yer alırken; yeni sezonda ekranlara “merhaba” diyecek diziler arasında başrollerinde Murat Ünalmış, Ceren Hindistan, Sinan Tuzcu, Serdar Gökhan, Fatma Girik, Erol Demiröz, Taner Barlas, Nurşim Demir, Itır Esen, Büşra Ayaydın'ın oynadığı Babalar ve Evlatlar; başrollerinde Tamer Tirasoglu, Onur Saylak, Begum Birgoren, Ozge Ozpirincci, Sumru Yavrucuk, Murat Daltaban, Macit Koper, Nesrin Cavadzade ve Erkan Bektas'ın yer aldığı Ağır Roman Yeni Dünya ve başrollerinde Erkan Petekkaya, Hatice Şendil’in rol aldığı Dila Hanım yer alıyor. Kanalın Doğuş Yayın Grubu'na geçmesiyle Uğur Dündar Star Haber'i bırakma kararı almıştır.

 

19 Ekim 2011 tarihi itibariyle Star Haber'i hafta içi Nazlı Öztarhan sunarken hafta sonu ise Seda Öğretir bu görevi üstlenmektedir. İnternet üzerinden tv izle ve canlı tv izle imkânlarıyla seyircilerin on-line olarak da televizyon keyfinin tadına varmasını sağlamıştır. Aynı zamanda 21 Mayıs 2009 itibariyle de yüksek çözünürlüklü yayın yapmaya başlamıştır. Star TV 1990 yılında Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kurulan, Türkiye’nin ilk özel televizyonudur. Açılan bu özel televizyon ile Türkiye’de TV izleme alışkanlığı da yeni bir boyut kazanmış oldu. 14 Şubat 2004 tarihinde ise Doğan Medya Grubu bünyesine geçmiştir. 1 Mart 2006 tarihinde ise Avrupa’da yaşayan Türk kökenli vatandaşlarımız için Euro Star kanalı açılmıştır. 17 Ekim 2011 tarihinde ise kanal Doğuş Yayın Grubu’na satılmıştır.

 

Doğuş Yayın Grubuna geçtikten sonra içeriğini değiştiren Star TV, yayınladığı programları da değiştirdi. Star TV, bünyesine girdiği yeni yayın grubu ile birlikte ABC’ nin Türkiye’deki sürümü olmayı hedeflediğini açıkladı. Sabah kuşağında Melek Baykal’ın sunacağı bir sabah kuşağı programı ve üstün Dökmenin hazırlayıp sunduğu Küçük Şeyleri eklemeye karar verdi. Bununla birlikte ekranlara getirmeye başladığı Düşler sineması kuşağı ile de küçük büyük herkesin beğenisini kazandı. Ayrıca bir zamanlar Pazar gecesi klasiği haline gelen Pazar gecesi sineması programını tekrar sevenleriyle buluşturmaya başladı. Ayrıca önceki bölümleriyle izleyenlerde her bölüm büyük merak uyandıran tarihi dizi Muhteşem Yüzyıl’ı transfer ederek izleyenlerine büyük bir hediye sunmuş oldu. Dizi muhteşem senaryosuyla yeni sezonda da milyonları ekran başına çekeceğe benziyor.

 

Hafta içi her gün yayınlanan Ana Haber Bülteni’ni ise Nazlı Öztarhan sunmaktadır. Hafta sonları ise Türkiye’nin haber gündemini Seda Öğretir’in sunumuyla takip ediyoruz. Dizinin bu seneki en büyük transferi ise Türk Televizyonlarında yapımcılığını yaptığı yarışmalar ile çığır açan Acun Ilıcalı oldu. Acun Ilıcanın her sezon izleyenleri ekran başına kilitleyen heyecanlandıran ve eğlendiren yarışma programları bu sezon STAR TV İZLE ekranlarında yine büyük beğeni kazanacağa benziyor. Star TV karasal ve uydu yayının yanı sıra canlı tv izleme olanağını internet üzerinden de izleyenleriyle buluşmakta. Bu sene 23. Yaşına girecek olan Star TV yine bizlere dizileri yarışma programları ve haber programlarıyla bizleri ekran başına bağlayacak gibi duruyor.

 

 

            Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olabilmesinin gururu ile bugüne kadar gelen bu kanal, 1989 yılından beri sağladığı yayın hizmetine devam etmektedir. 1 Mart itibariyle Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kurulmuştur. Kanalın herhangi bir yayın aksaklığı ve sıkıntısı olmamakla birlikte tüm ülkeye kesintisiz yayın sağlamaktadır. Işıl televizyon yayıncılık unvanını taşıyan bir şirkete ait olan bu kanal, daha çok şampiyonlar Ligi maçlarını yayına sundukları için ön planda tutulmaktadırlar. 1989 Mayıs ayında deneme yayınları gerçekleştirilen STAR TV 1990 yılından itibaren başta Santa Barbara olmak üzere birçok diziye yer vermiştir. Günlük yayın akışında çocuklar başta olmak üzere her kesimden kişiye ve ilgi alanlarına yer veren bu kanal sayesinde zevkleri, kültürleri farklı olsa dahi her birey televizyon izleme alışkanlıklarının tadını çıkarmakta ve gereken en kaliteli yayın hizmetini almaktadır.


Ortaklıkları 1992 yılında ayrılan Cem Uzan ile Ahmet Özal uzunca bir süre ortaklık ayırma işlemleri ile uğraştılar. Diğer kanal logolarında olduğu gibi bu kanalın logosunda da bir çok değişiklik söz konusu olmuştur. İlk zamanlarında ekranın sağ alt köşesinde lacivert renkle yer alan logosu daha sonraları kırmızı yıldıza dönüştürüldü. Bu evrelerde Kral TV ve Teleon gibi birçok farklı kanalda bu kanal bünyesinden çıkmıştır. Sayısal yayına geçilme döneminden sonra Kasım yılında ilk sayısal yayınını gerçekleştiren kanal da yine STAR TV olmuştur. İzlemeye doyulmayan tüm sinema filmlerini Parliament Sineme Kulübü adı altında yayınlayarak insanlara film izleme alışkanlığı edindirmiştir. Ta ki 26 Eylül 2005 tarihine kadar. Bu tarihten sonra beğeni ile izlenilen bu işlevsel kanal Doğan Medya Grubunun eline geçmiştir. Bir süre sonra farklı pürüzler gerçekleştiğinden kanal bu defa da 17 Ekim 2011 yılı itibariyle Doğuş Yayın Grubuna geçirilmiştir. Kırmızı S harfi üzerine beyaz yıldız olarak uzunca bir süre kullanılan logo, daha sonrasında ortası boş olan yıldız şeklinde bir logo yerleştirilmiştir. Doğuş Yayın Grubunun en bilinen özelliği olan logolarını ekranın sağ üst köşesinde bulundurmasıdır. Ve daha sonra logo tekrar değişime uğrayarak; Star yazısı kaldırıldı ve logoda yer alan beyaz yıldız biraz daha küçük bir ebada getirildi.


Kanalın en evrim geçirten dönemi ise; 21 Mayıs 2009 yılında yaşanmıştır. Majör kanal statüsü ile Türkiye’de yayın sağlayan kanallardan birisi olmayı başarmıştır. Kanal D’den sonra yüksek çözünürlük niteliklerine sahip yayın sağlayan HD yayına geçen ikinci kanal olma özelliğini kazanmıştır. Başta birçok yerli-yabancı dizi olmak üzere fazlaca yayına imza atan Star TV internette de TV izle olarak tıklanan kanalların başında gelen isim olmuştur. Kuruluşundan itibaren 7 kez logo değişimine maruz kalan Star TV şuan birçok yarışma programı, Şampiyonlar Ligi yayını ve kaliteden ödün vermeyen birçok sunumu ile seyircilerinin yine bir numarasıdır.