ŞUANDA KRAL TV İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

ADI GİBİ MÜZİK TV KANALI
                Kral TV yayın hayatına 16 Ağustos 1994 senesinde Türkiye’nin ilk video müzik kanalı olarak başladıktan sonra 10 Ekim 2011’de kapatılmasının ardından aynı frekans üzerinden Kral Pop Tv adı altında yayın hayatına başlamıştır. Fakat Kral Avrupa’nın kapanması ile birlikte kurulan kral İlaç Gibi Tv’nin yayın hayatına Kral Tv adı altında devam etme kararı alınınca 14 Kasım 2011’de tekrar kurularak yayın hayatına başlamıştır. Kral Tv Cem Uzan tarafından kurulmuş bir kanaldır. Test yayınlarını Tele On ile ortak yayın üzerinden gerçekleştirmelerinin ardından ülkemizin ilk video müzik kanalı olarak yayınına başlayan Kral tv izle 1995 senesinden itibaren kendi düzenlediği Video Müzik ödülleriyle ülkemizde müzik piyasasındaki ilke imza atmış oldu.

 

2000 ile 2001 seneleri arasında cine5 tarzı şifreli yayın sunan teleonun tekrardan açılması ile Kral tv akşam 19.00 itibari ile teleonu dönüşümlü yayınlamıştır. Bu yayınlar sona erdikten sonra 1 Mart 2002’de Star2 ile birlikte 16 Eylül 2002 tarihinde star max ile ortak yayın hayatına başlamıştır. Bir müddet böyle dönüşümlü olarak devam eden yayınların ardından yine 24 saat yayına başlayan kanal 2004 senesinde TMSF idaresine geçmiştir. TMSF Kral Tv izle satışında önemli öçlüde rol oynayacağını düşünerek kanalı teknik bakımdan yenileyerek görüntü ve ses kalitesinde en fazla artışı gerçekleştirdi. 18 Haziran 2008 yılında düzenlenen ihaleyle 95 milyon Amerikan doları karşılığında Doğuş Yayın Grubu’nun bünyesine geçirerek kanalın karasal yayın haklarını doğuş Grubunun bir kanalı olan NTV spor’a vermiştir. Ayrıca 2009 senesinden bugüne kadar Miss Turkey güzellik yarışmasının resmi olarak basın sponsoru ve yayıncısı olmuştur. Kurulduğu ilk günden beri pop, arabesk, fantezi, türkü ve pop-rock tarzı yerli müzik ve müzisyenlere yer verip kliplerini yayınlamıştır. 

 

18 yıldan bu yana ülkemizde müzik piyasasının nabzını tutan Kral Müzik ödülleri adı ile dağıtılan ve bu seneden itibaren Türkiye Müzik Ödülleri olarak adını değişecektir. Getirdiği yeniliklerle ve istikrarlı yayıncılık çizgisiyle ülkemizdeki diğer müzik yayını yapan kanallarında yükselişe geçmesine ön ayak olmuş bir kanaldır, tv izle sadece televizyon dünyasına değil müzik sektörüne de yön vermiştir. Haftanın 7 günü 24 saat Türkçe olarak yayın sunan A Sporiye’de video merkezli müzik kavramını fikrinin doğmasına ve büyümesine zemin hazırlamıştır. Vj kavramını Türkiye’de popüler hale getirip izleyicilerle buluşturan Kral tv müzik kanalıdır. Türkiye’de tv izlenme oranlarının araştırıldığında AGB Nielsen’nin hazırlanan raporlarında ülke geneliyle beraber sosyo-ekonomik gruplarında en yüksek düzeyde izlenen müzik kanalı olarak diğer kanalların en üstlerinde yer almaktadır. Müzik piyasasında en çok çalışanları sanatçıları ve müzikseverleri bir araya toplayan müzik platformuna döndüren Kral Tv yayınladıkları video klipler haricinde ilave olarak meydana getirerek gerçekleştirdiği canlı yayın programları ile canlı dinamik heyecanlı eğlenceli bir ekrana sahiptir.