ŞUANDA KRAL POP TV İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

POPUN EN SEVİLEN TV KANALI
             Kral Pop TV 10 Ekim 2011 senesinde Doğuş Yayın Grubu bünyesinde Kral Pop TV olarak yayınına başlamıştır. Adından anlaşılacağı gibi sadece pop şarkıları ve klipleri yayınlayan bir kanaldır. Kral TV ise slow,  fantezi, rock, arabesk yani kısacası karışık tarz yapan ikisi de aynı kanaldır. Kral TV 16 Ağustos 1994 yılında Star Medya Grubu olarak Cem Uzan tarafından kurulup yayın hayatına başlamıştır. Kral pop Tv izle yayın hayatına ilk önce Kral TV adı altında başlamıştır. Test yayınını Teleon ile beraber ortak yayın üzerinden yaparak gerçekleştirmiştir. Daha sonraları Türkiye’nin ilk video müzik kanalı olarak yayınına başlayan Kral TV kuruluşundan kısa bir zaman sonra yani 1995 yılından itibaren bugüne kadar hazırlayıp düzenlediği Video Müzik Ödülleri ülkemizde yapılan bir ilk olarak müzik sektöründeki yerini almıştır.2000-2001 seneleri arası şifreli olarak yayın yapan Teleonun tekrar açılıp yayına başlaması ile birlikte akşam saat 19.00’dan sonra dönüşümlü olarak yayın yapmışlardır.

 

Bu durum yani dönüşümlü yayınlar sona erince 1 Mart 2002’de Star2 ve 16 Eylül 2002’de Star Max ile ortak yayın yapmıştır. Bu şekilde bir süre daha devam eden müzik TV izle kanalı daha sonra tekrardan yayın hayatına 24 saat üzerinden başlamıştır; ta ki 2004 yılında TMSF idaresinin altına geçinceye kadar. Bundan sonraki süreçte TMSF düşüncesine göre kanal satılacağı zaman önemli olacağı konusunda komple teknik alanda görüntü ve ses kalitesinde en fazla artışı sağlayarak bütün video kliplerde stereo ve esas ses kalitesi ile birlikte yayınlayan Kral TV TMSF tarafından 18 Haziran 2008’de gerçekleştirilen ihale ile 95 milyon Amerikan Doları karşılığı Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçmiştir ve kanalın karasal olan yayın haklarını grup bünyesinde olan diğer kanalı NTV Spor’a vermiştir. Kral TV 2009 yılından beri düzenlenen Miss Turkey güzellik yarışmasının da resmi basın sponsoru ve yayıncısı olmuştur.

 

10 Ekim 2011’de kapanan ve aynı frekans üzerinden Kral Pop TV izle kurularak yayınlarına başlamıştır. Daha sonra Kral Avrupa adı değiştirilerek Kral İlaç Gibi TV adı altında yayınına başlayıp izleyicilerine dertlerine acılarına duygularına ses olan arabesk, türkü, alaturka müzik dalında ziyafet çekmiştir. Belli bir zaman ardından yine isim değiştirilerek Kral TV adı altında 14 Kasım 2011’de yayın hayatına başlamıştır.  Kanal pop müzik dışında günün hit olmuş veya hala çok severek dinlenilen unutulmaz arabesk parçalarını, buram buram Anadolu kokan türkülerini ve tadı damaklardan hiç silinmeyen alaturka şarkılarından oluşan program içeriği ile seyredenlerinin ve dinleyenlerinin sevgisini kazanmıştır. Adından da anlaşıldığı gibi Kral Pop TV Türkçe pop yayın yapan her yaş grubunun severek seyrettiği ve zevk aldığı muhteşem bir video klip yayını yapan müzik TV kanalıdır.