ŞU ANDA KANAL D İZLE ME SAYFASINDASINIZ !

 

KANAL D 16 Eylül 1993 tarihinde test yayınına 19 Aralık 1993’te de normal yayın hayatına başlayan televizyon kanalı Ayhan Şahenk tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin 8. özel televizyon kanalı olarak günümüzde de yayın hayatını devam ettirmektedir. 17 Ekim 1994 tarihi itibariyle kanalın hisseleri Aydın Doğan’a satılmış ve logosu değiştirilerek bugün ki haline gelmiştir. Programları arasında; 32. Gün, Abbas Güçlü ile Genç Bakış, Ana Haber Bülteni, Baba Haber Bülteni, Bana Her Şey Yakışır, Ben Bilmem Eşim Bilir, Beyaz Show, Cinemania, Doktorum, Evim Şahane, Günaydın, Kazanmak için 1 Dakika, Magazin D, Mutfağım; Şanslı Masa, Şebeke yer almaktadır. Beyazıt Öztürk’ün sunduğu ve 16 yıldır televizyon kanalı bünyesinde devam eden Beyaz Show, en sevilen talk showlar arasında olup her Cuma gecesi canlı olarak yayınlanmaktadır. Yine başarılı programlarından birisi olan 32. Gün adlı programı da her Perşembe gecesi Mehmet Ali Birand sunmaktadır.

 

2012 sezonunda final yapan Fatmagül’ün Suçu Ne? 2011 sezonunda final yapan Hanımın Çiftliği ve henüz final yapmamış olan Öyle Bir Geçer Zaman ki kanalın en çok sevilen dizileri arasındadır. Akasya Durağı, Arka Sokaklar, Kanıt, Kuzey Güney gibi dizilerle yeni yayın dönemine devam edecekken yeni diziler de bu sene seyircilerin beğenilerini sunuluyor. İşte onlardan bir kaçı: Veda, Kayıp Şehir… Kanal D Ana Haber Bülteni'ni hafta içi Mehmet Ali Birand sunarken, hafta sonu Serdar Cebe bu görevi üstlenmektedir. Spor Gündemi programını da Hafta İçi Emre Tilev, Hafta sonu ise Gökhan Telkenar sunmaktadır. İnternet üzerinden tv izle ve canlı tv izle imkânlarıyla kanal izleyicilerini memnun etmektedir. Kanal D, aynı zamanda HD adı verilen yüksek çözünürlükle yayın yapan Kanal D HD’yi yayınına dâhil etmiştir.

 

Kanal D’de yayınlanan birçok program Kanal D HD’den yüksek çözünürlük kalitesiyle izlenmektedir. Euro D, tüm Avrupa ülkelerinde Türkçe yayın yapan Almanya merkezli şubesidir. Eski ismi Kanal D Fun olan kanal 7 Mart 2011 tarihinde ismini Euro D olarak değiştirmiş günümüzde de yayın hayatına bu isimle devam etmektedir. Genel olarak KANAL D de yayınlanan program ve dizilerle yayın yapmaktadır KANAL D Televizyonla zaman geçirmeyi TV İZLE meyi en büyük alışkanlık haline getirmiş toplumlardan biri olarak Kanal D nin hepimiz için aynı bir önemi vardır. 16 Eylül 1993 tarihinde Ayhan Şahenk tarafından kurulan ve 17 Ekim 1994’te Aydın Doğan’a satılmıştır. Kanal D Türkiye’nin 8. Özel kanalıdır. 2004 yılında ise tüm Avrupa’da yayın yapan Euro D Kanalı, Kanal D nin Avrupa’daki şubesi olmuştur. Ayrıca Türkiye’nin yüksek çözünürlükte yayın yapan ilk ulusal kanalı, yine Kanal D HD olmuştur. Kanal D yayınladığı dizilerle diğer kanallardan farkını ortaya koymuş ve kendi konseptini yaratmış ulusal kanalımızdır.

 

Kanal D yayınladığı başarılı dizilerle Türkiye’nin en çok dizi yayınlayan kanallarından biridir. Kanal D yayınladığı bu dizilerle özellikle kış mevsiminde aileleri bir arada ekran başına toplayarak keyifli vakit geçirmeyi sağlıyor. Bu dizilerde bazen mutluluklara tanıklık edip pay çıkartıyoruz bazen de acıları paylaşıp onlarla ağlıyoruz bazen de en mutsuz olduğumuz zamanlar da o nüktedan ve esprili oyuncularla gülüp eğleniyoruz. Hafta içi her gün Kanal D Ana Haber bültenini başka açılardan yorumlarıyla zenginleştiren Mehmet Ali Birand sunmaktadır.

 

Hafta sonları ise Haber Bülteni’ni Serdar Cebe bizlere aktarmaktadır. Yine siyaset gündemini yakından takip eden ve artık markalaşan 32. Gün programını her Perşembe günü yine Mehmet Ali Birand sunmaktadır. Abbas güçlü moderatörlüğünde yayınlanan ve hazırlanan Abbas Güçlü İle Genç Bakış programı her bölüm farklı bir üniversiteden canlı yayınla öğrencilerin ve eğitim sisteminin sorunlarını derinlemesine inceleyerek gençlerin bu toplumsal olaylara ve siyaset gündemine karsı duyarlılığını ayakta tutmaya çalışmakta. Ayrıca Doğan Grubunun üyesi olan kanal sene içinde takımlarımızın bazı Avrupa kupası mücadelelerini yayınlayarak bizleri ekran karsına bağlıyor. İlker Yasin yönetimindeki Kanal D spor servisi haftanın 7 günü, günün gelişen spor haberlerini Ana Haber Bülteni’nden hemen sonra Emre Tilav’in sunumuyla bizlere aktarıyor. Kanal D yayınları tüm Türkiye’de karasal ve uydu yayınıyla izlenebildiği gibi canlı tv izleme siteleriyle yine bizlere ulaşmakta. Kanal D 19 yıllık yayın tecrübesiyle yine izleyenleri ekrana bağlayarak hepimize keyifli vakitler geçirtmeye devam etmekte.

 

KANAL D

            Yıllardır en kaliteli yayın hizmetini veren kanallardan biriside KANAL D’dir. Kurulduğu tarihten buyana her kesimden seyirciye farklı program sunumları ile vazgeçilmeden ve reyting oranlarında hiçbir fark söz konusu olmadan hizmet vermektedir. 19 Aralık 1993 yılında kurulan kanal Türkiye’nin ulusal kanallarından birisidir. Kanal ismi haricinde kuruluş unvanı DTV Haber ve Görsel Yayıncılık olan bu kanal, Kanal Doğan olarak da bilinmektedir. Sahipliğini Aydın Doğan yapmaktadır. Yayınını Doğan Holding’e bağlı olarak sürdürmektedir.


Şuanda 80 âdetin üzerinde dizi yayını ile milyonları kendine bağlayan öncü televizyon kanallarından birisi olmaktadır. Bu başarısında fazla sayıya diziye yer verebiliyor oluşu oldukça büyük bir etkendir. Bu başarısını 2009 yılında elde ettiği Türkiye’nin en çok izlenen kanalı unvanını kazanarak tüm HALK Tva ispat etmiştir. 2004 yılından itibaren analog yayının ötesine geçerek sayısal yayın da gerçekleştirmeye başlayan KANAL D diğer Avrupa ülkelerinde de beğeni ile izlenen kanallardan birisidir. Kanalın diğer bir önemi ise; HD olarak nitelendirilen, yüksek çözünürlük kriterlerine sahip olan ilk kanal oluşudur. Yayınladığı programlar ile 7 den 70 e her yaş grubuna hitap ederek en geniş seyirci kitlesine sahip olmayı başarmıştır.

 

Günlük yayın akışı içerisinde tüm dünyadan, gündemden ve ekonomiden en seçkin bildirimleri yapan haber programları sosyal idrak seviyesini oldukça yüksek seviyelerde tutmaktadır. Gün başlarken sunulan haber programını takiben, gün arası, gece, ana ve flaş haber sunumları ile belirli anlarda değil gün içerisinde düzenli olarak HALK Tvı bilumum konularda bilgi sahibi eder.  Bu eylem gerçekleşirken kanalın en seçkin haber spikerleri HALK Tva en doğru haberi iletmek için var güçleri ile çabalarlar. TV izleme eylemi gerçekleşirken önemli olan birçok alanda yayın sağlayan bir kanal tercihi edebilmektir. Ki KANAL D güncel, gezelim-görelim, yarışma, sağlık, müzik ve daha farklı alanda seyircilerine gönüllerince seyir keyfi sunar. Seyircileri ile buluşturduğu programlar aile geneline hitap eden eğlenceli programlar olduğu için Türk aile yapısına uygun bir nitelik taşır ve aile birliğini bir bütün içinde muhafaza eder. Şiddet ve etik anlayış dışı davranış içerikleri barındıran dizi, film veya hiçbir görsel sunumu seyircileriyle buluşturmayarak toplum birliğini de ayakta tutar.

Günümüz teknolojisinde internet üzerinde TV izle yolu ile yapılan çevrimiçi televizyon izleme eylemi alanında yapılan araştırmalara göre de; online çerçevede en çok tıklanan ve seyredilen kaliteli yayın kanallarından birisidir. Ayrıca arşiv olarak adlandırılan geçmiş tarihli yayın akışlarının ve programlarının da defalarca seyredilmesinin sebeplerinden birisi de en kaliteli ve sevilen programları bünyesinde topluyor oluşudur.
Gerek ülkemizde gerekse dünya üzerindeki diğer ülkelerde seyredilmesine en sık rastlanan kanaldır. Bunun verdiği huzur ve gurur duygusu içerisinde işine, hizmetine devam etmektedir. Almış olduğu reyting oranları KANAL D ailesinin işini her geçen gün daha keyifli ve daha severek yapmasına vesile olmaktadır.