ŞU ANDA HABER TÜRK İZLE ME SAYFASINDASINIZ !

 

HABER TÜRK Haber Türk TV, Ufuk Güldemir tarafından 23 Mart 1999'de kurulmuştur. Ulusal yayın yapan kanal Ufuk Güldemir'in hayatını kaybetmesinin ardından 10 Haziran 2007'de Ciner Medya Grubu tarafından satın alındı. Ciner Medya grubuna geçen Haber Türk yayına kaldığı yerden devam etti ve ilk günden beri sürdürdüğü doğru, dürüst ve tarafsız haber sunma ilkesini tekrar ele aldı. Kısa bir süre içerisinde medya da lider kuruluşlar arasına giren kanal, 2009 yılında ‘en çok izlenen haber kanalı’ olmuştu. Haber Türk bir ilke daha imza attı ve kanal da yayınlanan 20 program tüm kanalların yarıştığı reyting listesinde ilk yüze girmeyi başardı.

 

Bu başarısı ile haber kanalları arasında bir rekora da imza atmış oldu. Sunduğu kaliteli haberciliğin yanında, yayında ki programları da büyük ilgi görmektedir. En çok izlenen programları arasında; teke tek, kime göre neye göre, tarihin arka odası, neler oluyor hayatta, bizim stadyum gibi programlar yer almaktadır. Zengin yayın akışı ve deneyimli ekran yüzleriyle birçok kitleye ulaşmış, tarafsızlığı ve hızlı haberciliği ile birçok haber kanalını geride bırakmıştır. Televizyon akışının yanında web kullanıcılarına da hitap eden ve bu sadece hızlı haber anlayışını kolaylaştırmaya yönelik bir çalışma yapan Haber Türk, hedefine ulaşmayı başarmıştır. Web üzerinde göz ardı edilemeyecek bir takipçisi oluşan ve memnuniyet anlayışını geliştiren Haber Türk, TV arşivi ile izleyicinin kaçırdığı ve tekrar izlemek istediği her şeyi tekrar tekrar sunarak web habercilikte yeni bir döneme de imza atmayı başarmıştır. İzleyicisinin ne istediğini bilen ve isteklerini göre gelişen nadir TV kanallarından biridir.

 

Türkiye’ye de gerçek ve tarafsız haber ilkesini yerine getiren sayılı medya gruplarından biri olmayı başaran Haber Türk TV kanalı, her kesim insanın yayın akışında kendilerine uygun bir program olanağı sağlamış ve sınıf ayrımını ortadan kaldırmayı başarmıştır. Bundan sonra ki hedefi ise bugüne kadar sürdürdüğü doğru, dürüst, tarafsız ve hızlı haber anlayışına hız kesmeden devam edebilmektir. Bu günü kadar hiçbir polemiğe dahil olmadan sadece hedefine yoğunlaşan kanal, medyanın izleyici kitlesi tarafından gözdesi olmayı başarmıştır.

 

Haber türk ile gündemden haberdar olurken tv izle keyfini yaşayın


Tv izle denilince herkesin aklına birçok kanal gelmektedir. Ama ciddi programlar yapan, genelde haber, tarih ve kültür programlarına sahi bir kanal denildiğinde akla Haber Türk gelir. Çünkü bu kanalda dizi ya da film yoktur. Genel yapısı program şeklindedir.  Kanalın sahibi ise Ufuk Güldemir ‘ dir.  Haber Türk ciner medya grubu aittir.  Kanal 1999 yılında Mart ayında kurulmuştur. Kanal ulusal yayın yamaktadır. Daha sonra ciner medya grubuna satılmıştır. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Erdoğan Aktaş yapmıştır.  Daha sonra genel yayın yönetmenliğine Yiğit Bulut geçmiştir. Kanalın haber koordinatörü ise Ali Çağatay haber koordinatörüdür. Daha sonra Yiğit Bulut kanaldan ayrılmıştır.


Haber Türk içerisinde programlar; gün başlıyor, tarihin arka odası, teke tek, haber bülteni, airport rota, lezzete yolculuk, söz sende, airport, burası hafta sonu, spor bülteni, haber masası, spor bülteni, gün ortası, ht sağlık, Türkiye ‘nabzı, eksen, dünde sonra, aküailete, akşam raporu ve rengârenk gibi birçok programa sahiptir. Uydu yayını; türksat 3A için 11194 H, Digitürk 44. Kanal, d-smart 33.kanal  dır. Haber Türk aynı adı taşıyan bir gazeteye de sahiptir. Program yapımcıları da genelde bu gazetede yazarlık yapmaktadır. Örneğin tarihin arka odasında bulunan Murat Bardakçı aynı zamanda gazetede yazarlık yapmaktadır. Programlar genelde haber içerikli, tartışma, sağlık, söyleşi gibi birçok değişik içeriğe sahip programı vardır. Tv izle çok sık duyduğumuz bir kelimedir. Televizyon izlemek her ne kadar zararlı olarak düşünürse de bu tip programları takip ederek siz de gündemden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca televizyon izlemenin çocuklar ve yetişkinler üzerinde olumlu etkileri de vardır. Örneğin çocukların hayal dünyası için iyi bir araçtır. Aynı zamanda çocuklar farklı kelimeleri televizyondan öğrenirler. Yani çocukları kelime dağarcığı gelişir. Farklı kelime gruplarını ve anlamlarını yetişkinlerde öğrenebilir. Çocukların evde daha çok vakit geçirmesi sağlanır. İnsanlarda merak duygusunu geliştirir. Örneğin; bir kitap tanıtımı yapılıyor ise o kitabı alıp okumak isteyebilirsiniz. Ya da tarihi bir konu tartışılıyor ise o konu hakkında araştırma yapma isteği oluşabilir. Ama çocuklar tek başına televizyon izlememelidir. Yanlarında mutlaka bir yetişkin olmalıdır. Çünkü izlenen program çocuklara uygun olmayabilir. İçindeki içerikler ruh sağlığına uymayabilir. Bundan dolayı gözetim çok önemlidir.


TV izle oldukça popüler bir eylemdir. Her evde televizyon bulunur. Bilindiği gibi her evde TV izle çok önemlidir. Gençler, çocuklar, yetişkinler yani her yaş grubu için TV programları vardır. Bundan dolayı birçok insan TV izle eylemini yapmaktadır. Eğer sizde haber, kültür ve sanat, tarih programlarını izlemeyi seviyorsanız haber Türk size uygun bir kanaldır. Her kitleye uygun programları ile birçok insana ulaşmaktadır. Bu yüzden birçok izleyici kitlesine sahiptir.