ŞUANDA CNN TÜRK İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

CNN TÜRK CNN Türk, ABD’nin CNN şirketi ve doğan grubu ortaklığı ile 11 Ekim 1999’da kurulan bir haber kanalıdır. Merkezi İstanbul’da bulunan kanalın en bilinen programları ise 5N1K, Bir Yudum İnsan ve Oradaydım gibi yapımlardır. Yayın hayatının ilk dönemlerinde İngilizceden çevrilen yabancı yapımları yayınlamıştır. 2005 ve 2008 yılları arasında yayın haklarını satın aldığı Formula 1’i yayınlamıştır 2012 yılında ise Amerikan Basketbol Ligi olan NBA maçlarını haftanın bir günü yayınlamıştır. CNN Türk bir haber programı olmasının yanı sıra yayınladığı kültür ve sanat, spor, bilim ve teknoloji, yaşam dair programlar ile izleyenlerin beğenisini kazanmaktadır. Tarafsız yayıncılığı ilke edinenCNN TÜRK İZLE ailesi, bu çizgideki yayınları ile Türk Televizyon Dünyasındaki prestijini son yıllarda iyice hissettirmeye başlamıştır.

 

Karasal yayında bazı şehirlerde yayın yapan CNN Türk ayrıca Kablo TV, Tele dünya, Digitürk ve D-Smart üzerinden yayınlarına devam etmektedir. Ayrıca internet üzerinden tv izle tercihi ile de izleyenlere ulaşabilmektedir. Spor, siyaset, kültür ve sanat, habercilik, merak uyandıran ve bilinmeyenlere ışık tutan röportajlarıyla her anlamda Türkiye’nin gündemini yakından takip eden ve en kısa sürede izleyenlerine ulaştıran CNN Türk herkesin haklı beğenisi ve takdirini de kazanmış oluyor. Özellikle son senelerde spor alanındaki yeni yapımları ve yaptıkları naklen yayınlar ile sporseverleri de ekranları başına çekmeyi başarmıştır. Yayın kalitesi ve grafiklerindeki farklı çizgiler tasarımlar ile de izleyenlerin beğenisini kazanmıştır.

 

Yerli yapımların yanı sıra yabancı yapım programlara da yer veren kanal ekranlardan seyirciye farklı bir kültürün kompozisyonunu da sunmaktadır. Bu kompozisyonlarla ufkumuz genişletip toplumsal olaylara farklı bir pencereden bakmamızı sağlıyor. 13 yıllık geçmişi, yayıncılık geçmişi ve tecrübesi ile izleyenleri memnun etmeye devam eden CNN Türk yeni yapımları ile kalitesini ve izlenebilirliğini devam ettireceğe benziyor.

 

HABERDAR KALMAK İÇİN TELEVİZYON


Tv izle günümüzde herkesin yaptığı bir eylemdir. Çünkü kitle iletişim araçları hayatımızda büyük bir rol oynamaktadır. Radyo, televizyon, bilgisayar gibi birçok kitle iletişim aracı mevcuttur. Ve neredeyse bu araçların hepsi evimizde mevcuttur. Bu teknolojik araçlar arasından en çok ilgi gören televizyondur. Günümüzde neredeyse her evde var olan bu renkli kutu, evde birileri var ise her zaman açıktır.
Televizyonun bu kadar popüler olması ile birçok tv kanalı oluşturulmuştur. Bunlardan en başarılı olanlardan biri de CNN Türk ‘ tür.

 

Kanal 1999 yılında ve Ekim ayında kurulmuştur. Kanalın genel merkezi İstanbul ‘ dur.  CNN şirketi ve Doğan grubu televizyonun sahipleridir.  Yayın yılının ilk yıllarında genelde İngilizceden Türkçe’ ye çevrilen programları yayınlamıştır. CNN Türk daha sonra özgün programlar hazırlamış ve yayınlamıştır. Kanalın sloganı ise “ilk bile siz olun” dur. Kanalı uydudan izlemek için; Türksat 3A 11804 V 24444 tür,  d- smart 30. Kanal, digitürk 42. Kanaldır.  Kanalın programları; 360 derece, 5 n 1k, afiş, ana haber, Ankara günlüğü, Arda ‘nın mutfağı, aykırı sorular, bugün, burada hayat var, burada hayat çok, dört bir taraf dır. , Diğer programlar; Cüneyt Özdemir ile soru – yorum, eğrisi doğrusu, dört bir taraf, dünya âlem, günlük, güne merhaba, yol üstü lezzet durakları, hayatın tanığı, hayat gezince güzel, ne oluyor, o sırada, özel sektördür. Kanalda birçok program izleyici isteklerine göre düzenlenmektedir. Mesela; hava durumu, haber toplantısı, parametre, özel sektör, hayatın tanığı, ışıltılar, sağlık kontrolü, spor bülteni, spor masası, tarafsız bölge, suç ve delil, yeşil doğa gibi daha birçok programı vardır.

 

CNN Türk yayın akışı için kanalın sitesine girebilir yayın akışını ya da programlar, sunucular hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca kanalın sitesinden farklı konular hakkında bilgi alabilirsiniz( kültür ve sanat, ekonomi, dünya, Türkiye, bilişim).Güncel konuları takip etmek istiyorsanız bu kanal size güncel olaylar hakkında bilgi verir. Bundan dolayı insanlar bu bilgi edinmek istedikleri zaman bu kanalı tercih eder. Bu kanal programları düzenlerken izleyicilerinin isteklerine göre programları düzenler. Oldukça yüksek bir başarı sahibi olan kanal bu grafiği gün geçtikçe daha da artırmaktadır. TV izle herkesin gün içinde fazlaca yaptığı bir eylemdir. Fazla televizyon izlemenin zararlarından çok fazla bahsedilse de birçok faydası da vardır. Örneğin yeni haberlerden sizi haberdar eder. Farklı konularda bilgi edinmenize yardımcı olur. Merak duygunuza hitap ederek sizi araştırmaya sevk eder. Çocukların hayal dünyaları üzerinde büyük etkiye sahiptir. Ama çocuklar TV izlerken mutlaka yanlarında biri bulunmalıdır.
Gün içinde yapılan eylemlerin başında TV izlemek gelmektedir. Kullanıcılar istedikleri kanalı seçerek eğlenceli vakit geçirebilir ya da gündemden haber alabilirler.  Bunların hepsi televizyon sayesinde yapılmaktadır.