ŞU ANDA NTV İZLE ME SAYFASINDASINIZ !

 

AZ TV ülkemizde de sevilen ve oldukça izlenen Azerbaycan ın ilk radyo televizyon kanalıdır. Kuruluşu oldukça eskiye, bağımsızlık öncesine uzanmaktadır. Kanalın kuruluş tarihi, 14 şubat 1959 tarihidir. Kanal Azerice olarak yayın yapmaktadır. Ulusal yayını olan bir kanal olup, aynı zamanda Türkiye ve Kıbrıs ta da izlenmektedir. AZ TV uydu yayını ve kablo yayın sistemi üzerinden izlenebilir. Ayrıca hd kalitesinde, hem renk, hem de ses kalitesi anlamında zevkli şekilde TV izle sitemizden her zaman izlemeniz mümkündür.
AZ TV nin özellikle spor severler için en önemli özelliklerinden biri Hem UEFA Avrupa Ligi, hem de Şampiyonlar Ligi maçlarını yayınlamasıdır. Bunun dışında kanal birçok konuda ve her yaştan tv izleyicisine yönelik olarak yayınlar yapmaktadır. Ülkemizdeki ulusal kanallardan bir farkı yoktur diyebiliriz. Haberler, kültür ve sanat programları, spor programları, müzik ve eğlence, belgesel, diziler ve yerli ile yabancı filmler kanal programları arasındadır. Magazin, sohbet, tartışma programları, reality şovlar, kanalda izlenebilecek yayınlardan bazılarıdır.
Kanal Azerice yayın yapmaktadır. Kardeş ülkemizin dili bize yakın olduğundan yayınların anlaşılması da Türk seyirciler tarafından zor olmamaktadır. Bu nedenle, izlenme oranı yüksek olan kanallardan biridir. Kanalla henüz tanışmadıysanız sitemizden ilk olarak izleyebilirsiniz. Birçok farklı konuda kaliteli programları izlemek için kanal her zaman izlemenizi bekliyor unutmayın. Sitemizden ne zaman isterseniz ve nerede olursanız olun programları izleyebilirsiniz.