ŞUANDA A HABER İZLE ME SAYFASINDASINIZ!

 

A HABER TV, SEVİLEN BİR HABER KANALIDIR
                A Haber TV Türkiye’de yayın yapan bir haber kanalıdır. Ahmet Çalık başkanlığında Çalık Holding bünyesinde kurulan kanal ilgiyle izlenmektedir. Kanal 25 Nisan 2011 ‘de yayın hayatına başlamıştır. Türkiye’nin ilk HD yayın yapan haber kanalıdır. Haberin kanalı sloganı ile kurularak yayın hayatına atılan kanal ilgiyle takip edilmektedir.


A Haber TV haber kanalları arasında kendine güçlü bir yer edinmeye çalışan yeni bir haber kanalı olarak tarafsız ve düzeyli haber sunumu ile beğenilmektedir. Kanal haber yayınının yanında bazı futbol karşılaşmalarının yayın hakkına sahip bulunmaktadır. Genel merkezi İstanbul olan kanal seyretme oranlarını gösteren araştırmalarda üst sıralarda kendine yer bulmaktadır. A SporSAT 3A, Digitürk, Tivi bu, D-Smart, Teledünya kanallarından izlenebilmektedir. Kanalın internet sitesinden de yayın akışının takibi yapılabilmektedir. Ücretsiz gerçekleşen erişim sayesinde televizyonda izlenemeyen haber programları internette izlenebilmektedir. Canlı olarak yayın yapan site sayesinde haberler an be an izleyiciye ulaşmaktadır.

 

Tarafsız haber yayın ilkesine sahip olan kanal tüm yurtta ortaya çıkan olaylara anında ulaşarak canlı yayın yapabilmektedir. Kanalın yayın akışında güncel haberler yayınlanarak doğru ve seviyeli programlar yayınlanmaktadır. Seviyesizlik sınırında haberlere meydan okuyan ve temiz bir haber anlayışına sahip olan kanal, duyguların suiistimal edildiği yayınlardan ısrarla kaçınmaktadır. Öne çıkan tüm manşetleri gündeme getiren ve haber değerindeki hiçbir olayı es geçmeyen A Sporiye’nin neresinde olursa olsun haberin olduğu yere ulaşana muhabir ve kameraman ordusu ili canlı ve dinamik çalışanları ile reytinglerde üst sıralarda olmayı hak etmektedir. Ülke birlik ve bütünlüğünü sekteye uğratacak ve insanların bütünlüğünü tehlikeye sokacak asparagas haberlerden kaçınan kanal doğru ve dürüst yayın anlayışı ile haberciliğe yeni bir soluk getirmektedir. Eski düzen kaynağı araştırılmadan doğru ya da yanlış olduğundan emin olunmayan haberlerin yayınlanmasına izin vermeyen kanal doğru ve güvenilir haber yapma kaygısı içindedir.

 

Toplum ahlakını bozan, çocukların akıl ve ruh sağlıklarını kötü etkileyecek yayınlardan uzak duran kanal Ziraat Türkiye Kupası maçlarının yayın hakkına sahiptir. Spor tutkunlarının ilgiyle izlediği maçlar ve maç kritikleri ile reytingleri yükselen spor programları arasında üst sıralarda yer almaktadır. Siyaset ve spor gündeminde öne çıkan başlıkları detaylı bir şekilde sunan kanal televizyon izleyicisi tarafından izlenen ve beğenilen bir haber kanalıdır. Merak edilen her şeyin cevabının bulunduğu haber bültenlerinde sıcak gündem de son dakika haberi olarak anında izleyici ile buluşmaktadır. Günlük ekonomi haberleri ile mevduat sahiplerinin merak ettiği soruların cevabını veren kanal sayesinde altın, dolar, Euro kurları ve değerleri anlık takip edilerek birikimi olanların fikir sahibi olması sağlanmaktadır. Dünyadan ve yurttan ekonomiyi yakından ilgilendiren başlıklar derlenerek ekonomi haberleri ile ilgilenenlere verilmektedir. Dünyada ve Türkiye’de günlük yaşantıya dair haber özelliği taşıyan her konuya ulaşmayı sağlamaktadır.

 

A haber TV haberin olduğu her yerden seslenmeye ve haberin kaynağına gitmeye devam edecektir. Kaliteli bir televizyon ve haber kanalı olarak aynı zamanda HD kalitesinde yayın yaparak televizyonlarımızı renklendirmektedir.